T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı DEGSİS (Dijital Evrak Gönderim Sistemi) Projesi

DEGSİS PAKET-1

5 KULLANICI/ 200 GB BULUT SAKLAMA ALANI

Toplam - 6.500 ₺ / YILLIK ( 0 KDV )

200 GB

BULUT SAKLAMA ALANI
Bilgi ve Destek: 0312 287 70 01 / info@netdatasoft.com / netdatasoft.com

DEGSİS PAKET-2

10 KULLANICI/ 1 TB BULUT SAKLAMA ALANI

Toplam - 15.000 ₺ / YILLIK ( 0 KDV )

1 TB

BULUT SAKLAMA ALANI
Bilgi ve Destek: 0312 287 70 01 / info@netdatasoft.com / netdatasoft.com

DEGSİS PAKET-3

500 KULLANICI/ ONPREMISE BULUT SAKLAMA ALANI

Toplam - 45.000 ₺ / YILLIK ( 0 KDV )

ONPREMISE

BULUT SAKLAMA ALANI
Bilgi ve Destek: 0312 287 70 01 / info@netdatasoft.com / netdatasoft.com

DEGSİS Projesi ile Bugüne kadar CD ile bakanlığa ulaşan şirket başvurularının, bundan sonraki dönemde DivvyDrive yazılım ile ulaştırılması ve bu kapsamda Dijital Verilerin Toplanması, Depolanması ve kişisel temasın azaltılması hedeflenmektedir.

Bakanlığa yapılan başvuru süreçlerinde, dijitalleşme kapsamında CD ile teslim edilen başvuru eklerinin DivvyDrive ile bakanlığa iletilmesi hedeflenmektedir.

 • Başvuru eklerinin protokol kapsamında kurulmuş dijital bir ortamdan teslim alınması hedeflenmektedir. Tüm veriler protokol kapsamında kurulmuş yüksek güvenlikli şifreli ortamlarda saklanacaktır. Firmaların ve Bakanlık personelinin erişimine hazır olacaktır.
 • Mevcut başvuru ve yeni başvuruların tamamı Bakanlık personelince –yetkileri kapsamında- erişime hazır olacak, CD veya basılı evrak ile bilgi gönderimi yerine taşra teşkilatları da sisteme kendilerine ayrılmış alana giriş yaparak evraklara kolaylıkla ve ivedi şekilde erişebilecektir.
 • Yeni başvuru süreçlerinde gerçekleşen eksiklik & evrak tamamlama bildirimlerinin devamlı CD yoluyla iletilmesi yerine online sistem üzerinden gönderilmesi ile Bakanlık çalışanları için zaman kaybı önlenecektir.
 • Varyasyon taleplerinde ilgili Bakanlık personelinin mevcut ruhsatları incelemesi esnasında yaşanan taşraya veri iletme işlemleri ve zaman kaybı ortadan kaldırılarak Bakanlık çalışanları ve süreçleri için güvenli ve hızlı erişim sağlanacaktır.
 • Online platform üzerinden gelen veriler için CD kullanımı sıfırlanacaktır.
 • Firmalara değişiklik talepleri iletilerek hızlı şekilde online sistem üzerinden başvurular gerçekleştirilecek hem firmalar hem de Bakanlık için süreçlerin tamamı dijitalleştirilmiş olacaktır.
 • Tüm bunlara ek olarak Pandemi dönemi boyunca yapılacak başvurularda ilk başvuru ve değişikliklerde CD teslimi yapmak yerine dijital platformdan evraklar gönderilerek sosyal temas azaltılacak ve dosyaların ve CD’lerin kargo ile teslimatları, kargo maliyetleri ortadan kalkacaktır.

4NDrive Nedir ?

 • 4NDrive, sanal ortamda tuttuğunuz fotoğraf, dosya, yazı gibi tüm dokümanlarınızı saklayabileceğiniz, aynı zamanda istediğiniz yerden ulaşabildiğiniz bulut depolama sistemidir.

Neden 4NDrive ?

 • 4NDrive, içerisinde hiçbir açık kod bulundurmayan, %100 yerli ve milli bir yazılımdır. T.C. Tarım ve Orman Bakanlığımızın, Dijital Evrak Gönderi Sistemi (DEGSİS) Projesi kapsamında, büyük datanın dijital yollar ile bakanlığımıza ulaşması için gerekli gördüğü şartları ve yeterlilikleri taahhüt edebilen bir yazılımdır. DEGSİS projesi ile artık T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı’na yaptığınız başvurularda, data paylaşımı için CD gönderimi yapmanız gerekmeyecek. 4NDrive ile data büyüklüğü ne olursa olsun, oluşturacağınız link ile dosyalarınız kolay ve güvenli bir şekilde bakanlığımıza ulaştırılacak. Ve kriptolu ortamda dosyalarınız muhafaza edilecek. 4Ndrive.com

Hangi DEGSİS paketini almalıyım?

 • Paket 1’de 4NDrive yazılımını, güvenilir ve KVKK uyumlu 4NDrive sunucularında, sadece DEGSİS projesi kapsamında kullanmayı hedefleyen, orta ölçek büyüklükteki firmaların, sürekli ve büyük data gönderimine ihtiyaç duymadıkları düşünülerek oluşturulmuş bir pakettir. Kullanım alanı 200 GB. Paket 2’de Orta ve büyük ölçekteki firmaların, sürekli ve büyük data gönderimine ihtiyaç duydukları düşünülerek oluşturulmuştur. Paket 2’de 4NDrive yazılımını DEGSİS projesi yanında, firmalar kendi data yedeklemeleri için de rahatlıkla kullanabilirler, istedikleri zaman kullanım alanlarını arttırabilirler. Kullanım alanı 1 TB. Paket 3 ise kurumsal firmaların, kendi sunucularında (on province), kendi bulut markası ile tüm çalışanlarına güvenli bir alan oluşturarak, DEGSİS projesi ile beraber tüm ürünün özelliklerini kota kısıtlaması olmadan kullanım imkanı sağlayan bir pakettir.

4NDrive’ı sadece DEGSİS projesinde mi kullanabilirim?

 • Hayır, 4NDrive ürün özelliklerini incelediğinizde data gönderiminin ötesinde tam bir eko sistem sunduğunu görebilirsiniz. Tüm özelliklerini, her yerde kullanabilirsiniz.

4NDrive hesabıma sadece PC’den mi erişebiliyorum?

 • Hayır, 4NDrive App. olarak IOS ve Android uygulamaları mevcuttur. Hesabınıza giriş yaparak dosyalarınızı ve medyanızı yönetebilirsiniz. Paket 3’de kurum markası ile bulut için IOS ve Android uygulamalarını hayata geçiriyoruz.

Neden on province (paket-3) tercih ediliyor?

 • 4NDrive hizmeti Türkiye’de bulunan TIER III sertifikalı veri merkezlerinden, verilerin tamamı kriptolu saklanarak gerçekleştirilmektedir. Kurumsal yapınız içerisinde verileri kendi tesislerinizde veya tercih edeceğiniz veri merkezlerinizde barındırmak isterseniz onprovince paketini tercih edebilirsiniz. Kullanıcı sayılarınız yüksek ve sistemin çalışabileceği sunucularınız var ise firmanıza özel hizmet veren bu sistemi kendi markalarınız ve mobil uygulamalar ile özel bulut sistemi olarak kullanabilirsiniz.

4NDrive'ı nasıl kullanabilirim ?

 • 4NDrive uygulamasını App Store’dan veya Google Play Store’dan cep telefonunuza indirerek kullanabileceğiniz gibi www.divvydrive.com.tr adresinden de giriş yaparak kullanabilirsiniz.

Şifremi unuttum, ne yapmalıyım ?

 • Giriş sayfasında yer alan “şifremi unuttum” menüsüne tıkladıktan sonra açılan sayfada kullanıcı adınızı ve sisteme kayıtlı e-posta adresinizi giriniz. E-posta adresinize şifrenizi sıfırlama linki iletilecektir. Bu link ile yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Dosyalarım güvende mi ?

 • Dosyalarınız ülkemiz sınırları içerisinde bulunan veri merkezlerinde 3. şahıslarla paylaşılmadan, kriptolanarak güvenli şekilde saklanır. Kısacası dosyalarınıza sizden başka kimse erişemez.

PAKET - 1

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı ile başvuru ya da dijital data akışı yılda 1-2 defa olan ve yüksek depolama alanına ihtiyaç duymayan şirketler için hazırlanmıştır.

 • 5 kullanıcı içerir
 • 200 GB Saklama Alanı

Toplam : 6.500 ₺ ( 0 KDV )


PAKET - 2

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı ile başvuru ya da dijital data akışı süreklilik gösteren ve yüksek hacimli data gönderilme ve depolama alanına ihtiyaç duyan şirketler için hazırlanmıştır.

 • 10 kullanıcı içerir
 • 1 TB Saklama Alanı

Toplam : 15.000 ₺ ( 0 KDV )


PAKET - 3

Tüm yazılım modüllerinin, firmanın mevcut sunucularına kurulabileceği, verinin firma tarafından depolanmasını sağlayan abonelik sistemidir. Bu paket ile şirketler tüm veri akışlarını ve depolamalarını da kendi bulut ortamlarına taşıyabilirler.

 • 500 kullanıcı içerir
 • ONPREMISE Saklama Alanı

Toplam : 45.000 ₺ ( 0 KDV )